Kapat

You Konusu ve Oyuncuları

you dizisi
[Toplam:2    Ortalama:4/5]

You dizisini Netflix’te izlediğimiz günden beri yükselişte olarak gözlemliyoruz. Suç, romantik ve dram türlerini çok iyi sentezleyen serinin yaratıcıları Greg Berlanti ve Sera Gamble ikilisi olarak görünüyor. 45 dakikalık bölüm ortalamalarıyla izleyiciyi sıkmayan, aksine yüksek puanlar almasından da anlaşılacağı üzere yüksek bir seyir zevki tanıyan dizilerin başında geliyor. Yoğun bir senarist ve yönetmen ekibine sahip olduğunu görebilirsiniz. Yönetmenler arasında Silver Tree, Lee Toland Krieger ve Marcos Siega gibi önemli isimler var. Senaryoda ise Sera Gamble ve Greg Berlanti dışında Caroline Kepnes, Amanda Johnson Zetterstrom, Kelli Breslin ve Kara Corthon gibi güçlü kalemlere rastlıyoruz.

You Dizi Konusu

You dizi konusu ikili ilişki üzerine kurgulanmış bir hikâyeyi kapsıyor. Joe ve Beck arasında geçen bu ikili ilişki ise sıradan olanlardan biraz farklıdır. Joe bir kitapçıda çalışan, zeki ve kendi halinde birisidir. Beck ile karşılaşıncaya kadar hayatı gayet monoton bir biçimde ilerler.

you dizi konusu

Beck’i gördüğü ilk andan itibaren ona büyük bir his besleyen Joe için artık tek bir amaç vardır. Kendisini bir şekilde ona kabul ettirmelidir. Teknolojiyle arası olmasa da sırf ona yaklaşabilmek için bu alana da sıçramaya karar verir. Sosyal medyadan başlayarak Beck’i sıkı bir takibe alır. Bu durum en çok Beck’in yakın arkadaşı Peach’i rahatsız eder. Çünkü ona göre Joe takıntılı bir manyaktan başka birisi değildir.

Ancak gösterdiği ilgi neticesinde Beck’in radarına girmeyi başarır. Peach ise zaman geçtikçe haklı çıkmaya başlar. Çünkü Joe takıntılı davranışlarını her geçen gün arttırdığı bir dozla devam ettirir. Sonucunda da You dizisi sonsuz bir döngüye girerek her geçen bölümde bizi şaşırtmaya devam eder.

You Dizisi Oyuncuları

You oyuncuları genç yeteneklerin üstün performanslar sergilediği bir cast olarak yorumlanabilir. Joe karakterine Penn Badgley can verirken, Beck karakteriyle karşımıza çıkan isim Elizabeth Lail oluyor.

you dizisi oyuncuları

Dizinin kilit isimlerinden olan Peach ise Shay Mitchell tarafından canlandırılıyor. Çok sayıda oyuncuyla geniş bir hikâye kurgusu yaratıldığı için izleyiciyi boğmayan bir genişlik var. Ambyr Childers, Luca Padovan, Zach Cherry, Victoria Pedretti, Jenna Ortega, Carmela Zumbado, James Scully gibi isimler bunun en net örnekleri olarak You dizisinde boy gösteriyor.

You Fragmanları ve Yorumlar

1.Sezon

2.Sezon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir