Kapat

Game of Thrones Konusu ve Oyuncuları

[Toplam:2    Ortalama:4/5]

9 sezondur devam eden efsanevi dizi IMDb’den 9,5 puan alarak milyonlarca hayran kitlesine ulaşmıştır. Game of Thrones konusu itibariyle George R.R. Martin – Buz ve Ateşin Şarkısı adlı kitabından uyarlanmıştır. Türkçe olarak Taht Oyunları olarak adlandırılmakta olup sonsuz bir evreni ele alarak bitmeyen hikaye ve savaşlara sahip olan bir dizidir.

Game of Thrones Konusu

Uzun seneler boyunca taht savaşları üzün sürmekte olup yaz ve kış aylarının uzun olması da epey zorluk katmaktadır. Ancak Aerys II Targeryan isyan sonucu tahtan inmiş ve krallığın yeni tacını Baratheon Hanesinden olan Robert elde etmiştir. Demir tahtın korunup düşmemesi için kışların en soğuk olduğu Kışyarının Lordu ve en yakın arkadaşı olan Eddard Stark dan yardım talep edip büyük bir oyunun başlamasına sebep olmuştur.

Herkes tarafından korkulu rüyası olan Sur’un arkası oldukça kızışmış olup birbirinden farklı güçler toplanıp saldırı hazırlığı başlamaktadır. Bunun yanında Targaryen kardeşlerin tahtı geri almak için elder yumurtalarını ile büyük bir ordu toplamayı hedefler. Bu dizinin kısa bir özeti olsa da 7 sezonluk eşsiz hikayeler ile dolu bir macera yer almaktadır.

Game Of Thrones Oyuncuları

HBO yapımı olan efsane dizi milyonlarca hayran kitlesine sahip olup Game of Thrones oyuncuları hakkında dizleri bilgilendiriyoruz.

Eddard (Ned) Stark – Sean Bean

Eddard (Ned) Stark game of thrones oyuncuları

Yedi Krallıktan biri olan Kışyarının Kralı olan Eddard Stark, Demir Taht isyandan kurtulması ve iyi yönetilmesi için Kral’ın sağ kolu olarak görev yapıyor.

Robert Baratheon – Mark Addy

Robert Baratheon game of thrones konusu

Yedi Krallığın Kralı olan Robert Baratheon tam bir alkol manyağı olmakta olup bu sebepten dolayı epey bir şişmanlamıştır. Sevdiği kızı kurtarmak için yanlış politikalar izler ancak sevdiği kızı yine kurtaramaz. Bunun sonucunda bunu düzeltmek için Lannister ile evlenir.

Jon Snow – Kit Harington

Jon Snow game of thrones oyuncuları

Ailesi tarafından annesi bilinmediği için hep dışlanan Snow Gece Nöbetçilerine katılmaya karar verir. Burada epeyce güçlenen Snow Yedi krallıkta dengeleri değiştirebilecek bir güce sahip olup ilerleyen sezonlarda gücünü daha ortaya çıkartır.

Daeanerys Targaryen (Khaleesi) – Emilia Clarke

game of thrones konusu Khaleesi

Yedi krallığın en güzel kadınlarından olan Daeanerys’i biz aslında ejderhaların annesi Khaleesi olarak tanıdık. Demir tahtı geri alması için elinden gelen bütün fedakarlıkları yapıp daha sonra güçlenip daha farklı bir politika uygulamaya başlayacaktır.

Tyrion Lannister – Peter Dinklage

Lannister ailesinin oğullarından biridir.

Cersei Lannister – Lena Header

Robert Baratheon’un karısıdır. Diziye yeni başlayacaksınız, bu kadına gıcık olacağınızı söyleyebilirim.

Game Of Thrones Fragmanı

Game Of Thrones’in 7.sezonunu izlediyseniz 7.Sezonda görmek istediğimiz şeyler adlı içeriğimiz ilginizi çebilir. dizikonusu.com/game-of-thronesun-7-sezonunda-gormek-istedigimiz-seyler/

Efsane dizi Game of Thrones konusu ve oyuncuları yazımızın sonuna geldik, diğer yazıları okumak için alt tarafta bulunan haberlere tıklayabilirsiniz. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir