Kapat

Matrix 4 Konusu ve Oyuncuları

matrix 4
[Toplam:6    Ortalama:5/5]

Matrix 4 filmi için resmi olarak duyurular yapıldı. Haliyle herkesin merakla beklediği serinin dördüncü filmi için çalışmalar başlamış oldu. 1999 yılında ortalığı kasıp kavuran ve adeta gerçek bir hayat mı yoksa simülasyon mu konusunu gündeme getiren Matrix efsanesi geri dönüyor. En son 2003 yılında Matrix 3 ile adeta bir son yazılmıştı. Aradan geçen yıllar boyunca bir devam filmi geleceğine olan inanç hiç kaybolmadı. Aslında Matrix 4 devam filmi mi sorularını da karşılayan bir cevap yok. Zira henüz Warner Bros tarafından yapılan net bir açıklama bulunmuyor.

matrix 4 filmi

matrix 2019

Hatta Matrix 3 final sahnesi ile kıyaslandığında bağımsız bir senaryonun geleceği konusunda da gayet net bir bakış açısı oluşuyor. Burada Warner Bros ile birlikte Roadshow Pictures ortak bir projeye imza atacak. Herkesin beklediği Neo karakteri ise yine efsanevi oyuncu Keanu Reeves tarafından canlandırılacak.

Matrix 4 Konusu Nedir?

Bu konu her ne kadar en merak edilen unsur olsa da buna ilişkin bir cevap bulunmuyor. Yalnızca ilk üç filmde de görev almış olan başarılı yönetmen Lana Wachowski yine karşımıza senarist ve yönetmen olarak çıkacak. Bir devam filmi diye sorarsanız. Maalesef bu durum devam filmi olup olmadığını tayin etmiyor. Yinede alışılmış Matrix evreninde geçeceği kesinleşmiş durumda.

matrix 4 konusu

matrix yeni film konusu

Matrix 4 filminin oyuncu kadrosu dahil olmak üzere tüm beklentilerin geçmişe dönük bir senaryoyla kesiştiğini söylemek gerek. Fakat sinema otoritelerine göre ilk üçleme Matrix 3 ile beraber son buldu. Özellikle insanoğlu ve makineler arasındaki savaşın son bulmasıyla beraber devam filmi olma ihtimali son derece düştü. Yinede Matrix 4 hakkında halen daha net bir açıklama olmadığı için bu noktada belirsizliğini koruyor.

Matrix 4 Oyuncuları

Matrix 4 ne zaman çıkacak soruları halen daha devam etmesine karşın net bir tarih açıklaması yapılmadı. Senaryo ve yönetmen belli olmasına rağmen çekimlerinin dahi henüz başlamadığını söyleyebiliriz. Neo karakteriyle efsanevi bir sükse yaratan Keanu Reeves yine başrol olarak karşımıza çıkacak. Zaten Matrix filmleri için başka bir başrol düşünülmesi pek mümkün görünmüyor.

matrix oyuncuları

matrix 4 oyuncuları

matrix filmi yeni

Ayrıca açıklanan bire diğer isim olarak Trinity karakterine can veren Carrie-Anne Moss resmi olarak duyuruldu. Bu bağlamda da yeni Matrix filmi geçmiş hikâyelerle bağdaştırılan bir senaryoyla karşımıza çıkacak. Tam bir devam filmi olmasa bile izleyicisini doyuracak bir yapıya sahip olacak.

Matrix 4 Ne Zaman Çıkacak?

matrix 4 ne zaman çıkacak

Matrix 4 filmini herkes izlemek için sabırsızlanıyor diyebiliriz. Ancak hali hazırda çekilmiş bir film ortada yok. Sadece çıkacağı kesinleşti. Bu nedenle senaryo ve filmin çekilmesi gibi süreçleri göz önünde bulundurduğumuzda 2020 yılının 2. yarısında sevenleriyle buluşacak diyebiliriz. Fakat bu kesinlikle resmi bir açıklama olmayıp sadece bizim tahminimizden ibarettir. Eğer bir açıklama gelirse hemen siteye ekleyeceğiz.

matrix filmi ne zaman çıkacak yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir